Zpráva o činnosti školy spolupracující s Mensou ČR

Ve školním roce 2023–24 udržujeme a dále rozvíjíme podporu žáků aktivních, nadaných a mimořádně nadaných.
V letošním roce na základě testování Mensou ČR máme dvě žákyně s identifikovaným MN a N v jazykové oblasti se zaměřením na tvůrčí psaní. Dostává se jim individuální podpory při jejich tvorbě. Mladší žákyně sbírá zkušenosti a posílá své práce do různých soutěží. Získala dvě 3. místa a jedno druhé.  Obě žákyně mají velice dobré vedení ze stran učitelů.
Škola získala akreditaci Erasmu+ na období 2023–24.  Jedním z cílů programu je podpora a rozvoj nadání. Navázali jsme spolupráci se slovenskou školou CENADA. Zde byli učitelé na stínování a žáci 2.A tuto školu navštívili. Bylo by dobré zmínit, že prvotní kontakt se odehrál před třemi lety na konferenci Mensy v Praze.
Škola pokračuje v podpoře výuky matematiky – účastnila se Logické olympiády, máme výuku zajímavé matematiky pro vybrané žáky 2. – 4. tříd.  V 5. třídě získal náš žák první místo v matematické olympiádě.
Pro žáky 1. a 2. třídy máme kroužek Soviček – rozvíjení logického myšlení za použití různých deskových her.  Žáky 5. a 6. tříd podporujeme v robotickém kroužku.
Žáky podporujeme i v oblasti výuky cizího jazyka – využíváme zajímavé soutěže Agyslingua v Pardubicích. Oba naši žáci dosáhli výborných umístění v první a druhé desítce z více než 200 účastníků.
Věříme, že se nám bude dařit ve škole i nadále a budeme rozvíjet individualitu žáků nejen v oblasti nadání, ale najdeme cestu a způsob, jak motivovat všechny žáky k dosažení lepších výsledků a nalezení dobrého pocitu z poznání.
Ve Dvoře Králové and Labem dne 11. 05. 2024
Alena Čiháková