Mc Donald Cup - fotbalový turnaj pro žáky 1. až 3. ročníků

V úterý 16. dubna se opět po roce konal v Trutnově turnaj nejmenších školních fotbalových nadějí. Naše škola se již tradičně tohoto okrskového kola také zúčastnila jako jeden ze dvou zástupců našeho města v tomto turnaji dětí z prvních až třetích ročníků. Turnaje se v této kategorii sešlo celkem sedmnáct týmů rozdělených do tří okrskových skupin. V naší skupině jsme se utkali se dvěma týmy z Vrchlabí, Bílou Třemešnou a ZŠ Podharť.

Za naší školu jsme sestavili družstvo sedmi statečných kluků, kteří se ve čtyřech zápasech utkali o dvě postupová místa do okresního kola.
Nezačali jsme vůbec špatně, po bojích jsme remizovali s Bílou Třemešnou a silným družstvem ZŠ Školní shodně 2:2.
Ve třetím zápase nás čekalo derby se ZŠ Podharť, kde hraje celá řada šikovných kluků z dvorského fotbalového týmu a těm jsme po srdnatém výkonu podlehli 1:3.
Poslední zápas byl pro nás velkou zkouškou hlavně našich sil. Neměli jsme jich už dost a podlehli jsme soupeři ze ZŠ nám. Míru Vrchlabí 1:4.

Po zápase bylo trochu smutno, ale pak z nás smutek spadl a převládlo nadšení z krásných fotbalových zážitků.

Trocha statistiky nakonec. Po dvou remízách, dvou prohrách a jedné kontumační výhře obsadilo družstvo našich nejmenších fotbalistů krásné čtvrté místo.