Participativní rozpočet na ZŠ Strž

Autor: Jiří Kotmel

Novinkou v tomto školním roce je možnost žáků sami navrhnout a také pomocí hlasování vybrat projekt, který řeší prostor budovy školy nebo jejího pozemku. Na naší škole jsme úvodní návrhy tvořili po třídách a z toho vyšli vítězně tři návrhy. Jeden zlepšoval prostředí uvnitř školy, zbylé dva projekty se zaměřily na venkovní prostor. V následném hlasování zvítězil projekt pod číslem 1, jež obsahoval nákup multifunkčních hracích stolů a sedacích vaků do prostoru společných chodeb. Tím májí žáci pestřejší využití času o přestávkách.
Projekt číslo 2 řešící hravý venkovní prostor pomocí přenosných košů na Discgolf a Discgolf Patterů. To bylo doplněno venkovní hrou Člověče nezlob se.
Projekt číslo 3 by dokončil úpravu naší venkovní třídy o venkovní stoly a židle.
Vítězný návrh je v současné době realizován a také již slouží k příjemnějšímu trávení času o přestávkách.

Obrázky najdete ve fotogalerii