Školní výlet 2.B

Zapsala Mgr. Věra Drapáková dle žáků z 2.třídy

V pátek 14.6. jsme se sešli ve třičtvrtě na osm ve třídě jako každý den, odkud jsme přešli s paní učitelkou a vychovatelkou na autobusovou zastávku Pošta a vyrazili na slíbený výlet do Nové Ameriky. Dojeli jsme do Kuksu.

„Mně se nejvíc líbila ta cesta na novou Ameriku...“(Jakub)

Nejprve jsme došli k zámku, prohlédli si Krkonoše, sochy ctností a nectností, koupili si zdravé pamlsky v obchůdku na nádvoří, posvačili jsme. Navštívili jsme bylinkovou zahrádku a poznali v ní spoustu léčivých rostlin.
Dál jsme pokračovali pěšky po modré turistické značce po cestě mezi poli a loukami, poté jsme přešli do lesa, poznali jsme některé lesní plody, jehličnaté a listnaté stromy. Do Nové Ameriky jsme dorazili před polednem, a protože nám po cestě opravdu vyhládlo, dali jsme si výbornou polévku, dojedli své svačinky, koupili si nanuky a pitíčko a odpočívali jsme.
Pak si pro nás přišel ošetřovatel zvířat, který nás vzal na zajímavou exkurzi a sdělil nám spoustu zajímavostí.

„Nejvíc mě zaujali pávi, jak roztáhl svá nádherná peříčka.“(Terezka)
„Ze všeho nejvíc se mi líbil ten býk a překvapilo mě, že vážil tunu a půl.“ (Daník)
„Mně se nejvíc líbily ty krávy, že jsem si je mohl pohladit a to prase.“ (Tomáš)
„Nejvíc se mi líbil páv, jak roztáhl svá krásná péra. Těším se, až tam pojedeme s družinou, bylo to krásný.“ (Amálka)
„Já bych se chtěl tam taky podívat.“ (Mirek)
 „Moc se mi to líbilo, nejvíc se mi líbilo prasátko.“ (Damík)
 „Nejvíce se mně líbila prolejzačka. A líbil se mi i ten páv.“ (Eliška)
„Nejvíce mě zaujal kozel Karlík a jak měl ty velké rohy. Těším se tam zase, protože to tam bylo hezké.“ (Paty)
„Těším se zase na Novou Ameriku až uvidím pávy.“ (Emma)
„Těším se zase na krávy a na prasátko a na kozla Káju a líbilo se mi to moc a bylo to tam krásné.“ (Gabča)
„…ta prohlídka se mi taky líbila a ještě se mi líbilo to lízátko.“ (Kuba)

Po exkurzi jsme si zahráli různé hry, užili si prolézačky a už přijížděli rodiče. Předvedli jsme jim krátké pásmo (básničky, písně, tanečky, abeceda, násobilka…), opekli jsme si společně vuřty, popovídali si, pohráli a jeli jsme domů.
Výlet se nám líbil, děkuji za váš čas a zájem za námi přijet, vážení rodiče.