Vodácký kurz 2024

V termínu od 16. do 21. června se devátá třída základní školy Strž zúčastnila vodáckého kurzu na řece Vltavě. Tento kurz byl vyvrcholením jejich školního roku a představoval skvělou příležitost, jak se rozloučit s povinnou školní docházkou a navzájem se blíže poznat mimo školní prostředí. Vodácký kurz začal v neděli 16. června v kempu ve Vyšším Brodě, kde jsme si rozdělili vybavení a absolvovali první instruktáž. Po krátkém úvodu o bezpečnosti na vodě jsme si vyzkoušeli základní techniky pádlování a ovládání kánoí. Naši instruktoři nám ukázali, jak správně zvládat peřeje a jak se chovat v případě převrácení lodi. V dalších dnech jsme postupně splouvali řeku Vltavu, přičemž jsme každý večer nocovali v různých kempech podél řeky. Cestou jsme se zastavili na několika zajímavých místech, především v historické části Českého Krumlova. Za celou plavbu jsme zdolali celkem 10 jezů, pod kterými jsme se někteří nechtěně vykoupali, ale vzhledem ke krásnému počasí nám to ani nevadilo. Kurz jsme zakončili v Boršově nad Vltavou, kde jsme odevzdali vybavení a další den ráno jsme se vydali vlakem směrem domů. Vodácká cesta trvala čtyři dny a poskytla nám mnoho nezapomenutelných zážitků. Během tohoto kurzu jsme se naučili nejen techniky jízdy na kánoi, ale také spolupráci a komunikaci v týmu. Vodácký kurz byl výbornou příležitostí, jak si ověřit svou fyzickou zdatnost a odolnost, a zároveň jsme si užili krásnou přírodu jižních Čech. Děkujeme instruktorům, pedagogům, kteří nám tento kurz umožnili a kteří se o nás po celou dobu pečlivě starali. Těšíme se na další podobné akce a jsme rádi, že jsme tento školní rok mohli zakončit takovýmto dobrodružstvím.
Fotografie naleznete na facebooku naší školy.

Mgr. Jan Zorád, Mgr. Vratislav Kacetl, Veronika Vágnerová