ZŠ Strž na turistickém kurzu

Naše škola každý rok pořádá pro žáky 6. ročníků turistický kurz do Krkonoš. V týdnu 7. – 11.10. jsme tedy opět měli možnost dostat se na horský vzduch a udělat několik výšlapů. Z Medvědí boudy, kde jsme byli ubytovaní jsme každý den vyrazili na pěší okruh.
První den jsme poznávali Špindlerův Mlýn a jeho okolí. Úterý už bylo výrazně náročnější, když jsme se za krásného počasí vydali Labským dolem až na Zlaté návrší a Pramen Labe. Odtud pak po hřebeni kolem Martinovy boudy zpět na Medvědku. Ve středu se trochu zatáhlo, ale déšť se nám vyhnul. Cílem byla Špindlerova bouda a po Česko - Polské hranici přes Petrovku, Dívčí a Mužské kameny, Černé sedlo zpět. Čtvrtek byl, co se týče počasí, asi nejpestřejší. Ráno slunečno, v poledne větrno a odpoledne déšť. V plánu byl výšlap kolem Bílého Labe a přes Davidovy boudy zpět, ale déšť nás nakonec donutil jít zpátky stejnou cestou. Dohromady jsme za čtyři dny po horách nachodili 65 km.
Každý večer byl ještě doplněn o společný program, kde se žáci učili pracovat s mapou a do pracovních listů doplňovali potřebné údaje k navštíveným místům. Připomněli jsme si také zdravovědu a zásady oblékání v horách. Poslední večer pro nás ochotný personál Medvědí boudy uspořádal diskotéku, kde se děti také řádně zapotily. Poděkování patří nejen jim, ale i dětem a rodičům, kteří jim umožnili poznat kus nádherné přírody.

Mgr. Jan Zorád