Žáci 7. A a 7. B se setkali s členkou Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje
Autoři: Žáci 7: A
V pátek 6.3. jsme měli místo prvních dvou hodin přednášku o záchranném integrovaném systému. Přišla k nám hasička Jitka, která nám vysvětlovala, jak se máme zachovat při kritických situacích. Ukazovala nám, jak máme zavolat na tísňovou linku, pouštěla nám videa na téma, jak bychom se měli ochránit před požárem a naučila nás rozeznávat a používat hasicí přístroje. Také jsme se dozvěděli, že když začne hořet olej na pánvi, nesmíme to hasit vodou, ale musíme ho nějak udusit. Byla to super přednáška, na které jsme se dozvěděli spoustu informací důležitých k životu. (Aneta S.)
V pátek 6. března 2015 navštívili naší školu zástupci hasičů, aby se zúčastnili besedy s žáky sedmých tříd. Řekli nám o tom, jak se chovat a co dělat, když někde hoří. Dozvěděli jsme se třeba to, že když chytne olej na pánvičce, přikryjeme pánev pokličkou. Dále nám předvedli hasičský přístroj a řekli nám, jak se s ním zachází, jaké druhy hasičských přístrojů existují a na co se používají. Nyní již víme, že ne každý oheň se hasí vodou. Beseda se nám líbila, získali jsme nové znalosti. Na konci jsme dostali drobné dárky. (Matěj)
V pátek 6.3. nás navštívila hasička z HZS Královéhradeckého kraje. Vyprávěla nám o své práci. Ptala se nás, v jakých situacích jsou hasiči voláni nejčastěji. Zkoušela nás z důležitých telefonních čísel. Potom jsme si zahráli situaci při požáru. Naše spolužačka Zuzka měla zatelefonovat na linku 150. Nahlásila své jméno, co se přihodilo, kde a v jakém městě a kraji bydlí. Vysvětlili jsme si, jak se máme chovat, když nám hoří olej v pánvičce. Předvedli jsme si, jak uhasit hořící oblečení nebo se chovat při požáru domu. Dozvěděli jsme se spoustu věcí, které jsme nevěděli. Nakonec jsme dostali drobné dárečky, které nás potěšily. Bylo to zajímavé a poučné vyprávění. (Karel)
V pátek 6. 3. jsme ráno měli přednášku o ochraně člověka za mimořádných událostí. Tu si pro nás připravila hasička Jitka. Dozvěděli jsme se spoustu informací, jak se máme zachovat při nějaké krizové situaci. Nejdříve jsme si zopakovali čísla tísňových linek. Ukázala nám, jak bychom správně měli telefonovat s hasiči, se záchrankou a policií. Měli jsme možnost si to vyzkoušet. Řekla nám, jak hasit oheň, když začne hořet olej při smažení. Nesmíme ho polít vodou, ale je třeba ho zadusit, aby neměl kyslík. Pak jsme rozlišili typy hasicích přístrojů podle toho, jaký požár se s nimi hasí. Nakonec jsme si ukázali, co máme udělat, když začneme hořet. Přednáška byla moc pěkná a poučná. Myslím si, že kdyby se něco stalo, ráda si na ni vzpomenu. (Nela)